?מי אנחנו

מועדון הכדורסל מכבי עירוני רמת-גן הוא אחד ממועדוני הפאר ובעל היסטוריה נכבדת בספר הזהב של הכדורסל הישראלי. המועדון נוסד בשנת 1928 לאחר איחוד של הקבוצות מכבי רמת-גן ובית"ר רמת-גן (שהייתה קיימת עד שנת 1997 ושיחקה בליגת העל בשנים 1993–1995).

הקבוצה העפילה לליגה הבכירה לראשונה בשנת 1968 ושיחקה בה ברציפות עד שנת 2004 אז ירדה לליגה השנייה.

אירופה:

הקבוצה החלה להשתתף בגביעי אירופה בעונת 1989/90 בגביע ספורטה. ובהמשך בגביע קוראץ'. בעונת 2000/01 בעונת 2001/02 הקבוצה הגיעה עד לרבע גמר גביע קוראץ'.

 

שחקנים בולטים:

דורון ג'מצ'ישמואל זיסמן, יאיר בן-עטר, אורי בן ארי, אמיר בינו, ניר ריכליסעמי נאווי, גילי שוורצמן, מאיר קמינסקי, ניב בוגין, אבי זילברמן, חיים שטרקמןליאור ארדיטיגור שלףעודד קטשאורי כהן מינץליאור ליובין, ירון להט, ארז מרקוביץ'.

 

מחלקת הנוער:

מחלקת הנוער היא הגדולה והרחבה ביותר באזור. המכיל כ-300 שחקנים אשר משחקים בליגות תחרותיות מטעמו של איגוד הכדורסל הישראלי, בו רשום המועדון.

מועדון הכדורסל מעמיד לרשות שחקניו צוות מקצועי וניהולי מהמעלה הראשונה: מנהל ארגוני שדואג לעניינים הלוגיסטיים ולכל צרכי החניכים, מנהל מקצועי המתווה את תכנית אימוני הכדורסל למאמנים וכן את המטרות המקצועיות והתחרויות של האגודה, מאמן כושר כללי הדואג לכל נושא הכושר הגופני של החניכים, כולל תדרוכים אישיים ומדודים לכל מאמני המחלקה; וכמובן מאמני הקבוצות של המועדון אשר כל אחד מהם נבחר בקפידה, כאשר הפרמטר החשוב הוא דמותם כמחנכים וכמדריכי דרך לחניכים, אורך הרוח והיותם מורים לחיים.

הילדים והנערים מגיעים מכל שכונות העיר ודגש מיוחד ועיקרי הושם על קליטת חניכים מהשכונות רמת-עמידר, רמת-השקמה ונווה יהושע – השייכות לחתך הסוציו-אקונומי הנמוך בעיר. כאות סולידריות, מיקם המועדון את משרדיו הראשיים ברמת-עמידר.

בנוסף לאימונים, מרחיב המועדון את מסגרת הפעילויות המוקנות לחניכים (פרט למשחקי הליגה המתקיימים תכופות) והדבר בא לידי ביטוי בתחרויות בחו"ל (בהן מייצגים המועדון והחניכים את מכבי ישראל), מחנות אימון ברחבי ישראל (המשולבים בטיול המחבר את החניכים עם אהבת הארץ), קייטנות מיוחדות במועדי הפגרה והחגים, הרצאות וימי גיבוש המחזקים את  תחושת הגאווה, הביחד והשייכות למועדון ולערכים שלו.

המועדון שואף להרחיב את מערך הנתינה לחניכים בקטגוריות הבאות: העסקת פיזיותרפיסט במשרה קבועה, שימוש בפסיכולוגים/מאמנים מנטליים אשר יענו על הצרכים הפסיכולוגיים ויאתרו בעיות אישיות אם ישנן, סיוע כלכלי לחניכים הגרים רחוק ומשחקים במועדון, ציוד ספורט משלים החיוני לשימוש החניכים, רישות אולמות הספורט במצלמות על-מנת לחזק את תחושת הביטחון ולעקוב באופן ריכוזי יותר אחר הפעילות והקמת חדר מועדון שימש כמעין בית חם נוסף לשחקנים לפני ואחרי כל אימון ו/או פעילות.